Zalety aranżacji wnętrz gondolami sklepowymi

13-12-2021

Czy to, w jaki sposób zostanie wyeksponowany towar w sklepie, ma wpływ na wysokość sprzedaży? Jak najbardziej! Dobrym przykładem są gondole sklepowe, dzięki którym klient ma styczność z produktami nie tylko wówczas, gdy przechodzi koło regałów przy ścianie, ale również w całej przestrzeni sklepu. Jakie są inne zalety aranżacji wnętrz gondolami sklepowymi?

Gondole sklepowe – charakterystyka

Gondole są rodzajem regałów sklepowych. Od tradycyjnych mebli sklepowych nieco się jednak różnią. Ustawia się je nie przy ścianach, ale w dowolnym miejscu w przestrzeni sklepu – są dwu-, trój-, a nawet czterostronne. Dzięki temu na jednej gondoli sklepowej można umieścić więcej towaru niż na podobnej wielkości tradycyjnym regale.

Gondole sklepowe składają się najczęściej z paneli (w naszym przypadku są to panele Slatwall), na których umieszcza się wieszaki, haczyki lub inne elementy do zawieszania towaru. Wiele gondol ma konstrukcję, dzięki której można łączyć je z innymi, ustawiając je obok siebie – to cecha charakterystyczna wszystkich mebli systemowych.

Gondole sklepowe – meble o wielu zastosowaniach

Gondole spotyka się najczęściej w sklepach odzieżowych (przedstawicielom tej branży polecamy przede wszystkim gondole Slatwall Elegant Twin z miejscem na wieszaki ubraniowe), ale te meble sklepowe mają znacznie więcej zastosowań. Są przeznaczone przede wszystkim do eksponowania niewielkich przedmiotów W sklepach obuwniczych mogą to być kapcie lub buty dziecięce na specjalnych haczykach, skarpetki lub inne dodatki. W sklepach z galanterią skórzaną – paski czy portfele. Gondole sprawdzą się także w sklepach z elektroniką (np. jako miejsce na wyeksponowanie baterii), papierniczych, z zabawkami. W zależności od rodzaju asortymentu, można je uzupełnić o odpowiednie dodatki: przezroczyste półeczki, wieszaki czy haczyki.

Gondole sklepowe – sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni w sklepie

Czy gondole sklepowe sprawdzą się także w sklepach o niewielkiej powierzchni? Jak najbardziej! Można ustawiać je tam, gdzie brakuje miejsca na duże regały. Gondole pozwolą także wykorzystać przestrzeń pośrodku sklepu czy wokół kas. Dzięki temu można dotrzeć z ofertą do klientów na różnych etapach zakupów – od wejścia do sklepu aż po etap dokonywania płatności.

Nowa kolekcja w sklepie? Dzięki gondolom sklepowym szybko zmienisz ekspozycję

Gondole sklepowe to rodzaj mebli zaprojektowanych z myślą o sklepach, w których często zmienia się aranżację wnętrza. Wykorzystywany do produkcji gondol Best Line system Slatwall można łatwo dopasować do swoich potrzeb. Każdą gondolę: dwustronną czy trójstronną można uzupełnić o elementy, za pomocą których odpowiednio wyeksponuje się towar: wieszaki, haczyki czy półeczki. W razie potrzeby można je szybko przesunąć, zdjąć czy rozmieścić na gondoli w inny sposób. Takie rozwiązanie doceniają pracownicy sklepów odpowiedzialni za projektowanie ekspozycji. Zmiana kolekcji nie musi wiązać się z dużymi zmianami w aranżacji sklepu – wystarczy odpowiednio rozmieścić elementy na tworzącym gondolę panelu Slatwall. Rozwiązaniem, które możemy polecić do sklepów, w których często zmienia się ekspozycję, są gondole na kółkach. Można je swobodnie przesuwać po podłodze w sklepie i wybrać dla nich takie miejsce, w którym na pewno zostaną zauważone przez klientów.