Wykorzystanie systemu rurowo-kulowego w Twoim sklepie – sprawdź zalety tego rozwiązania!

13-12-2021

Można powiedzieć, że to tylko zwykły stojak, na który nie warto zwracać szczególnej uwagi. Doświadczeni właściciele sklepów wiedzą jednak, że bez systemu rurowo-kulowego trudno wyobrazić sobie aranżację sklepu odzieżowego. Sprawdź, dlaczego stojaki w systemie rurowo-kulowym to uniwersalne rozwiązanie, które stanowi duże ułatwienie dla klientów i pracowników sklepu!

System rurowo-kulowy: na czym to polega?

Podstawowymi elementami systemu rurowo-kulowego są chromowane rury i służące do ich łączenia złączki. Za ich pomocą tworzy się proste stojaki o różnych rozmiarach i kształtach. Na stojakach w systemie rurowo-kulowym najczęściej wiesza się ubrania, ale niektóre modele są wyposażone także w półki, na których można ustawić inne produkty, na przykład obuwie czy akcesoria.

Prosta konstrukcja – szybki montaż

Klienci, którzy decydują się na wykorzystanie systemu rurowo-kulowego w swoim sklepie, cenią to rozwiązanie przede wszystkim za łatwość montażu. Każdy stojak dostępny w sklepie Best Line jest sprzedawany z kompletem elementów niezbędnych do jego złożenia: rurami, złączkami i zaślepkami. Aby zmontować stojak w systemie rurowo-kulowym, nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności technicznych: wystarczy włożyć rury w odpowiednie otwory w złączkach.

System rurowo-kulowy: uniwersalne rozwiązanie i wiele możliwości aranżacji

Prosta konstrukcja stojaków pozwala wykorzystywać je na różne sposoby. Systemy rurowo-kulowe najczęściej spotyka się w sklepach odzieżowych, gdzie służą do eksponowania towaru na wieszakach. Stojaki warto ustawić także w okolicy przymierzalni, aby klienci mogli łatwo odwieszać przymierzone produkty, których nie zamierzają zakupić.

Funkcjonalne stojaki wykorzystuje się nie tylko w sklepach. Za ich pomocą można łatwo zaaranżować tymczasową szatnię lub magazyn. Sprawdzą się także np. w zakładach krawieckich jako miejsce na odwieszanie gotowej odzieży.

Szeroki wybór stojaków w systemie rurowo-kulowym daje wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżację. Dostępne są zarówno proste stojaki z miejscem na zawieszenie odzieży w jednym rzędzie, jak i stojaki z dodatkową rurką na wyeksponowanie krótszych ubrań, np. koszulek lub spódnic. Właściciele sklepów i osoby odpowiedzialne za aranżację mogą wybierać dla siebie produkty spośród stojaków o różnej wysokości: od 120 (np. stojak 120x60x50 cm) do nawet 200 cm. Niektóre modele mają także możliwość regulacji wysokości drążka (np. stojak regulowany na wieszaki). Dodatkową zaletą jest fakt, że poszczególne modele stojaków można łączyć ze sobą, aby uzyskać więcej miejsca na wyeksponowanie towaru.

Wygodna zmiana ekspozycji dzięki wykorzystaniu systemu rurowo-kulowego

Nowy sezon odzieżowy i konieczność zmiany ekspozycji? W przypadku systemu rurowo-kulowego to nie problem. Aby umieścić nowe produkty na stojaku, wystarczy zdjąć znajdujące się tam dotychczas wieszaki z ubraniami i wymienić je na nowe. Stojaki w systemie rurowo-kulowym sprawdzą się także podczas większych zmian. Modele stojaków wyposażone w kółka można łatwo przesuwać w dowolne miejsce w sklepie czy magazynie.