Niezbędne wyposażenie każdego sklepu – sprawdź, jakich mebli potrzebujesz!

26-05-2021

Sklepy powinny być urządzone w funkcjonalny sposób. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób, aby klienci mogli swobodnie się po niej poruszać, a najważniejsze produkty były odpowiednio wyeksponowanie. Dziś pod lupę bierzemy niezbędne wyposażenie każdego sklepu. Jakich mebli nie może zabraknąć w żadnym punkcie handlowym? Podpowiadamy!

Panel Slatwall – must have w każdym sklepie

Jednym z najpopularniejszych i zarazem najbardziej funkcjonalnych elementów wyposażenia każdego sklepu są modele z serii Slatwall, które w Best-line oferujemy w formie paneli, gondoli, a nawet zabudowy. Dlaczego to właśnie one są strzałem w dziesiątkę z kategorii mebli sklepowych? Bo to dzięki nim można w atrakcyjny sposób wyeksponować produkty dostępne u Państwa sprzedaży. Panele Slatwall to idealny wybór do każdego punktu handlowego – dyskontu, marketu budowlanego, sklepu wielobranżowego, odzieżowego czy sportowego. Każdy model jest wyposażony w specjalne wsuwki umieszczone w równych odstępach, na których można umieścić towar.

Jakie jeszcze meble warto umieścić w sklepowej przestrzeni?

W zależności od potrzeb w sklepach można również wykorzystać lady, które sprawdzą się równie znakomicie w roli biurka czy stanowiska recepcji. Świetnym wyborem jest na przykład model PORTA, który został wyposażony w praktyczną szufladę i zamykaną szafkę. Dzięki nim można w łatwy sposób przechowywać ważne rzeczy, które trzeba mieć zawsze pod ręką i takie, które chce się ukryć przed wzrokiem klientów. Mniejszym, jednak równie funkcjonalnym rozwiązaniem jest magazynek, który posłuży jako dodatkowa szafka do lady czy organizer na dokumenty. Dzięki niemu utrzymanie porządku w rachunkach i fakturach będzie jeszcze łatwiejsze. Rewelacyjnym wyborem do każdego sklepu jest także duża, modułowa lada sklepowa oraz stół ekspozycyjny.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru mebli sklepowych?

Podczas wyboru mebli sklepowych należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość ich wykonania. W końcu to właśnie one są jedną z wizytówek Państwa punktu handlowego. Elementy wyposażenia powinny być dopasowane estetycznie do stylu aranżacji przestrzeni i prezentować się elegancko. Równie ważne są materiały, z których zostały wykonane, bo to dzięki nim wybrane meble sklepowe będą inwestycją na lata i nie zniszczą się po jednym sezonie.

Kolejną kwestią jest rozmiar mebli. W Best-line przygotowaliśmy na przykład popularne modele Slatwall w różnych wymiarach. Znakomitym przykładem jest na przykład dwustronna gondola Slatwall „I” na kółkach, którą można dopasować do specyfiki przestrzennej w każdym punkcie handlowym. To ważne, aby elementy wyposażenia były odpowiednio duże i pozwalały na zachęcające wyeksponowanie towaru i jednocześnie nie sprawiały wrażenia zagracenia pomieszczenia albo nie utrudniały klientom swobodnego poruszania się po sklepie.