Jakie stojaki na ubrania wybrać do garderoby sklepowej?

29-04-2021

Szukają Państwo najlepszych stojaków na ubrania do garderoby sklepowej? W takim razie w tym artykule znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie do podjęcia decyzji o zakupie odpowiedniego modelu. Poniżej przygotowaliśmy najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru elementów wyposażenia punktów handlowych z odzieżą i nie tylko.

Czy stojaki na ubrania są dobrym wyborem do garderoby sklepowej?

Zdecydowanie tak. Garderoba sklepowa to miejsce, w którym zazwyczaj trzeba zmieścić na małej bardzo dużo ubrań. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby wyposażyć pomieszczenie w ustawne meble oraz w sposób praktyczny, funkcjonalny i gwarantujący komfortowe korzystanie z przestrzeni. Takie właśnie są stojaki na ubrania do garderoby, które z powodzeniem posłużą do przechowywania towaru. W razie potrzeby można bez problemu przenieść je do sklepu i wykorzystać do wyeksponowania polecanych produktów.

Rozmiar stojaków do garderoby

Rozmiar stojaków do garderoby to jeden z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę w trakcie ich zakupu. Wymiary powinny być dopasowanie zarówno do wolnej powierzchni w pomieszczeniu, jak i do Państwa zapotrzebowania. Jeżeli dysponują Państwo przestronną garderobą sklepową, to bez problemu można ustawić obok siebie kilka dużych modeli. Z kolei w mniejszych wnętrzach o ograniczonej przestrzeni użytkowej rewelacyjnie sprawdzą się wąskie i wysokie dodatki, na przykład stojak 120x80x50 cm czy 120x100x50 cm.

Dodatkowe elementy w stojakach na ubrania do garderoby

Wbrew pozorom nie wszystkie stojaki na ubrania do garderoby są takie same. Co to oznacza? Niektóre modele zostały wyposażone wyłącznie w jeden drążek na samej górze, dzięki czemu sprawdzają się doskonale do organizacji i przechowywania na przykład długich ubrań i materiałów. Aby jednak element wyposażenia był jeszcze bardziej funkcjonalny, to można zdecydować się na zakup stojaka wzbogaconego o dodatkową półkę, na przykład takiego modelu. Równie znakomitym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju drążki czy możliwość regulacji, dzięki której można dopasowywać wygląd dodatku do indywidualnych potrzeb.

Mówiąc o dodatkowych elementach, których nie może zabraknąć w stojakach na ubrania do garderoby sklepowej, nie możemy zapomnieć także o kółkach. Choć mogą się wydawać niepozornym i często zbędnym elementem, to jednak dzięki nim można bez najmniejszego problemu przenosić całość w dowolne miejsce, i to bez konieczności dźwigania. Jest to szczególnie pomocne w sklepach, które nieustannie zmieniają kolekcje dostępne w sprzedaży.

Co więcej, praktycznym wyborem będzie również stojak na wieszaki, których z pewnością nie brakuje w żadnym sklepie. Takie rozwiązania są wyposażone nie tylko w kółka, ale także mają dodatkowe poprzeczki – jedną na górze, drugą pośrodku, a trzecią na dole. Dzięki temu bez problemu pomieszczą przynajmniej kilkadziesiąt wieszaków.