Jakie ekspozytory na biżuterię wybrać?

21-09-2021

Czego potrzebują pełne blasku, ozdobione cennymi kamieniami szlachetnymi wyroby ze złota i srebra, by klienci mogli w pełni odkryć ich piękno? Właściciele sklepów jubilerskich doskonale wiedzą, że nawet najlepiej wykonana biżuteria nie sprzeda się, jeśli nie będzie odpowiednio wyeksponowana. Akcesoria na biżuterię to sposób nie tylko na zwrócenie uwagi klientów, ale także na zachowanie porządku w sklepie. Jakie ekspozytory na biżuterię wybrać, by stworzyć atrakcyjną ekspozycję z pierścionków, kolczyków, bransoletek i naszyjników?

Jak wyeksponować pierścionki, bransoletki, naszyjniki? Przegląd dostępnych rozwiązań

Bardzo rzadko zdarza się, by w sklepie jubilerskim sprzedawano wyłącznie jeden rodzaj biżuterii. Przeważnie klientom oferuje się pełen wybór eleganckich dodatków: pierścionki, naszyjniki, bransoletki, kolczyki. Czy istnieje uniwersalny sposób na ich wyeksponowanie w przestrzeni sklepu?

Jednego rozwiązania nie ma – są za to produkty, które idealnie nadają się do eksponowania każdego z tych wyrobów jubilerskich. Zacznijmy od drobiazgów: pierścionki będą najlepiej widoczne na tackach lub specjalnych ekspozytorach. Takie akcesoria sklepowe mieszczą nawet 50 sztuk biżuterii, dzięki czemu klienci mogą zapoznawać się z wieloma modelami jednocześnie i porównywać je ze sobą. Pierścionki można wyeksponować także na wystawie sklepowej – tu doskonale sprawdzą się manekiny w kształcie dłoni.

O ile pokazywanie długich wiszących kolczyków zazwyczaj nie stanowi problemu – można je zawiesić na przykład na obrotowych stojakach – to niewielkie, wkręcane modele mogą być wyzwaniem dla osób odpowiedzialnych za aranżację wystawy sklepowej. Tu pomocne będą specjalne tacki na kolczyki. Wkręty lub haczyki można umieścić w znajdujących się na tacce otworach, aby zapobiec wypadaniu kolczyków w sytuacji, gdy są one pokazywane klientom.

Jakie akcesoria najlepiej sprawdzą się w przypadku bransoletek? Naszym klientom polecamy dwie możliwości: bransoletki można umieścić na specjalnych ekspozytorach (to rodzaj wałków przymocowanych do stojaków) lub w zamykanej tacce z przegrodami. Ekspozytor doskonale nadaje się do tego, by efektownie zaprezentować produkty na wystawie sklepowej. Tacki z przegrodami można wykorzystać do przechowywania biżuterii lub do prezentowania jej zainteresowanym klientom.

Czy jest sposób, by zwrócić uwagę klientów na delikatną, niepozorną biżuterię, jaką są łańcuszki z zawieszkami? Najlepiej zaprezentować je na specjalnej tacce na łańcuszki – dzięki zaczepom, w których umieszcza się biżuterię, można zapobiec przypadkowemu zaplątaniu się łańcuszka. Naszyjniki, zawieszki i łańcuszki dobrze wyglądają także na popiersiach.

Ekspozytory podwójne i potrójne – sposób na optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca

Ekspozytor najczęściej składa się z pojedynczego wałka, na którym można umieścić kilka bransoletek. Aby zwrócić uwagę klientów i zaprezentować im większą liczbę produktów jednocześnie, warto wybrać ekspozytory na biżuterię złożone z dwóch, trzech, a nawet pięciu wałków, umieszczonych równolegle jeden nad drugim. Na takich wałkach zmieści się łącznie nawet kilkadziesiąt bransoletek. To dobry sposób na ich przechowywanie lub na wyeksponowanie na wystawie w sytuacji, gdy w sklepie jest dostępna niewielka ilość miejsca.

Stojaki obrotowe – wygoda dla klientów

Standardowo wyroby w sklepach jubilerskich są pokazywane klientom przez sprzedawcę. Ze względu na wartość towaru praktycznie nie zdarza się, by były to sklepy samoobsługowe, w których można samodzielnie przeglądać dostępne produkty. Sprzedawcy mogą jednak umieścić biżuterię na ladzie, w zasięgu swojego wzroku, korzystając ze specjalnych stojaków ekspozycyjnych. Obrotowe stojaki ułatwiają klientom oglądanie naszyjników, bransoletek czy długich kolczyków. Takie akcesoria sprawdzą się także w warunkach domowych – można je traktować jako miejsce do przechowywania własnej biżuterii.

Ekskluzywne materiały – najlepsze tło dla cennych drobiazgów

W przypadku tacek, ekspozytorów i stojaków na biżuterię najlepiej sprawdzi się to, co nie będzie odciągało uwagi od produktów: minimalistyczne wzornictwo i stonowane kolory. Warto wybierać materiały, które podkreślą ekskluzywny charakter wyrobów jubilerskich i które będą pasowały do wystroju całego sklepu.

Jakie kolory akcesoriów do prezentowania biżuterii wybierać? Naszym klientom polecamy neutralne odcienie, pasujące zarówno do złota, jak i srebra czy najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Na tle bieli, écru, czerni i szarości biżuteria będzie zwracała uwagę swoim blaskiem i starannie wykonanymi detalami.

Jakie rodzaje materiałów mają do wyboru osoby, które zdecydują się na zakup ekspozytorów na biżuterię w naszym sklepie? To między innymi elegancki czarny zamsz, a także ekoskóra, praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości. Ciekawą propozycją są akcesoria pokryte lnem w naturalnym kolorze. Takie tacki i ekspozytory będą pasowały przede wszystkim do artystycznej, wykonywanej ręcznie biżuterii.