Do czego służą panele sklepowe?

25-08-2021

Sklepy, w których to sprzedawca podaje klientowi interesujący go towar, odchodzą powoli do przeszłości. Dziś każdy odwiedzający oczekuje, że będzie miał możliwość dokładnego obejrzenia wszystkich produktów i swobodnego poruszania się po sklepie. Odpowiednie wyeksponowanie asortymentu i zapewnienie klientom wygodnego dostępu jest kluczowe i może mieć realny wpływ na sprzedaż. Jak jednak zrobić to w sytuacji, gdy w sklepie brakuje miejsca na klasyczne regały i szafki ustawiane na podłodze? Z pomocą przychodzą wówczas panele sklepowe, które można zamocować na ścianie.

Panele sklepowe - optymalne wykorzystanie przestrzeni w sklepie

Zakupy w sklepach z odzieżą, obuwiem czy galanterią różnią się od tych codziennych, wykonywanych w sklepach spożywczych. Klienci nie przychodzą tam po to, aby szybko nabyć potrzebne produkty, ale by rozejrzeć się, poszukać produktów w atrakcyjnych cenach, zorientować się w trendach na aktualny sezon. Duża część sprzedaży w sklepach odzieżowych, obuwniczych czy z dodatkami pochodzi z tak zwanych zakupów spontanicznych, dokonywanych przez klientów pod wpływem impulsu. To właśnie dlatego tak ważne jest, by w tego typu sklepach odpowiednio eksponować towar, wykorzystując do tego całą dostępną przestrzeń. Mogą do tego służyć nie tylko regały z wieszakami, półki i szafki. Wykorzystując miejsce na ścianie i umieszczając towar na wysokości wzroku klienta, można zwiększyć szanse na sprzedaż przede wszystkim niedrogich drobiazgów: dodatków i akcesoriów.

Czym charakteryzuje się system Slatwall?

W dostępnych w naszym sklepie panelach wykorzystujemy system Slatwall. Na czym polega to rozwiązanie? Panele sklepowe Slatwall są wykonane z płyt MDF, trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału. Każdy panel jest frezowany i wyposażony w aluminiowe wsuwki. Służą one jako miejsce na haczyki, wieszaki, półeczki czy koszyki, na których umieszcza się towar.

W zależności od modelu, wsuwki mogą mieć różny rozstaw. Warto zwrócić na to uwagę, planując ekspozycję z wykorzystaniem paneli sklepowych. Wsuwki rozmieszczone co 10 cm sprawdzą się w przypadku mniejszych produktów, natomiast wybierając panele z wsuwkami co 15-20 cm zyskują Państwo więcej miejsca na wyeksponowanie większych towarów.

Klienci cenią panele sklepowe za szybki i łatwy montaż. Można je mocować za pomocą standardowych kołków rozporowych lub przeznaczonych do płyt gipsowo-kartonowych.

Każdy panel jest dostępny w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować go do pozostałych mebli w sklepie. Standardowo panele sklepowe są sprzedawane bez wykończenia krawędzi bocznych. Jeśli są przeznaczone do montażu we wnęce w ścianie, można je pozostawić w tej formie. W innych przypadkach mogą Państwo dokupić ochraniacze krawędzi bocznych lub zamówić usługę okleinowania, aby zadbać o estetykę. W razie potrzeby możemy wykonać panele sklepowe na zamówienie.

Jak dobrać akcesoria do rodzaju ekspozycji?

Montaż panelu sklepowego na ścianie w sklepie to tylko punkt wyjścia do dalszych działań. To element wyposażenia, który można łatwo dostosować do swoich potrzeb, dodając do niego odpowiednie akcesoria. To, co pasuje do asortymentu sklepu odzieżowego, niekoniecznie sprawdzi się w sklepie obuwniczym czy sportowym. Specjalnych elementów potrzebują na przykład nakrycia głowy, biżuteria czy piłki.

Panele sklepowe Slatwall zostały zaprojektowane tak, by można było mocować w nich różne rodzaje akcesoriów. W aluminiowych wsuwkach umieszcza się haczyki, wieszaki lub inne dodatki. W naszej ofercie znajdują się uniwersalne akcesoria do eksponowania odzieży i innych drobnych produktów, ale także elementy stworzone z myślą o konkretnych grupach produktów. To między innymi ekspozytory na okulary, zawieszki na buty, uchwyty na piłki.

Możliwość swobodnej modyfikacji wyglądu panelu ściennego to jeden z jego najważniejszych atutów. Wystarczy kilka chwil, by wymienić montowane w otworach akcesoria i stworzyć zupełnie inną ekspozycję produktów w sklepie.