Czym kierować się przy wyborze lady sklepowej?

22-06-2021

Wykorzystując ladę sklepową, można łatwo zaaranżować stanowisko kasowe w sklepie. Takie miejsce znajduje się w większości sklepów samoobsługowych: odzieżowych, obuwniczych, sportowych. Odpowiednio wyeksponowane lady i stoły sklepowe ułatwiają klientom orientację w przestrzeni sklepu. Dzięki dodatkowym funkcjom meble wykorzystuje także personel m.in. do przechowywania gotówki i dokumentów sprzedażowych, a czasem – jako dodatkową przestrzeń reklamową.

Sklepy i nie tylko – w jakich miejscach wykorzystuje się lady sklepowe?

Lady i stoły sprawdzą się nie tylko w sklepie. To meble, które często pojawiają się także w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, gabinetach stomatologicznych oraz innych punktach usługowych. Nowocześnie zaaranżowana recepcja pozytywnie wpływa na wizerunek lokalu. Już od przekroczenia progu wywołuje dobre wrażenie na kliencie, a na koniec wizyty – ułatwia dokonywanie płatności czy umawianie się na kolejną wizytę.

Jaki rodzaj lady wybrać?

Myśląc o zakupie lady sklepowej, warto mieć na uwadze przede wszystkim dostępną powierzchnię. Stanowisko recepcyjne czy kasowe nie musi być duże – w przypadku niewielkich lokali wystarczy prosty stół, na którego blacie będzie można umieścić kasę, terminal do płatności kartą, ulotki sklepu czy salonu. W przypadku niewielkiej dostępnej powierzchni sprawdzą się najprostsze rozwiązania, na przykład lady sklepowe Basic, w których wymiary blatu zaczynają się już od 80 x 85 cm.

Gdy tylko jest taka możliwość, warto wykorzystać przestrzeń wokół stanowiska kasowego do zwiększenia sprzedaży. W sklepach odzieżowych i obuwniczych klienci często kupują spontanicznie, widząc przy kasie akcesoria: biżuterię, skarpetki, sznurowadła czy ozdoby do włosów. Rozbudowane modele lad sklepowych, na przykład lada narożnikowa, posiadają dodatkowe półki i gabloty do wyeksponowania drobiazgów. Doświadczeni sprzedawcy potrafią zachęcić klientów do zakupu nawet na etapie płatności – przy takich działaniach sprzedażowych dobrze mieć łatwy dostęp do oferowanego towaru.

Z lady recepcyjnej będzie korzystał przede wszystkim personel. Mając na uwadze wygodę pracowników, warto wybrać model wyposażony w szuflady i szafki. Dzięki tym elementom można lepiej zadbać o porządek w sklepie i ukryć niepotrzebne drobiazgi przed wzrokiem klientów. Jeśli stół lub lada będą wykorzystywane do przechowywania gotówki, ważne, aby posiadały szufladę zamykaną na kluczyk. Takie rozwiązania pojawiają się na przykład w modelu Cassetto.

Lady sklepowe – dodatki zwiększające funkcjonalność mebli

Jako producent mebli sklepowych mamy duże możliwości personalizacji naszych projektów. W przypadku lad sklepowych możemy, na życzenie klienta, wyposażyć je w dodatkowe elementy. Nasi klienci często decydują się na nadstawki na blacie. Dzięki nim stanowisko kasowe lub recepcyjne zyskuje na estetyce, ponieważ wszelkie elementy widoczne na blacie (dokumenty, telefon, laptop itp.) stają się mniej widoczne.

Innym, popularnym dodatkiem są półki montowane od strony klienta. To drobiazg, który jednak wpływa na komfort zakupów – na półce klient może położyć torebkę lub reklamówkę z zakupami, aby wygodnie dokonać płatności.