Poznaj plusy wykorzystania stenderów sklepowych

21-10-2021

Prowadzisz sklep odzieżowy, sprzedajesz bieliznę, galanterię skórzaną, dodatki? Stendery sklepowe pozwolą Ci odpowiednio wyeksponować zarówno większe produkty, jak i drobiazgi. Sprawdź, dlaczego warto wykorzystać je podczas aranżowania przestrzeni w sklepie.

Czym wyróżniają się stendery sklepowe?

Stendery sklepowe to rodzaj stojaków wykonanych najczęściej ze stalowych rurek. Typowy stender jest wyposażony w kółka, dzięki którym można go łatwo przestawiać w odpowiednie miejsce. Stendery często spotyka się w sklepach odzieżowych, niektóre modele nadają się także do eksponowania bielizny, nakryć głowy, torebek.

Jak wybrać dobry stender sklepowy? Zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został wykonany. Stalowe elementy zapewnią mu długą żywotność i odporność na uszkodzenia. O jakości stendera decydują także drobne elementy zwiększające jego funkcjonalność: kulki lub zawieszki ułatwiające oddzielanie od siebie wieszaków z towarem, kółka, regulacja wysokości.

Stendery sklepowe – lubiane przez klientów i personel

Stender doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie wyposażenia sklepu. Zajmuje niewiele miejsca, a w razie potrzeby można łatwo zmienić jego lokalizację. Stendery sklepowe to wygoda przede wszystkim dla klientów. Jeśli tylko zadbasz o to, by towar był rozmieszczony dość luźno, klienci będą mogli łatwo zdjąć go ze stendera i dokładnie się mu przyjrzeć.

Stendery sklepowe ułatwiają także pracę personelowi. Pracownicy sklepu mogą łatwo uzupełniać produkty, zmieniać aranżację, wprowadzać poprawki. W tym celu wystarczy zdjąć produkt ze stendera i zawiesić w jego miejscu nowy. Obsługę stendera ułatwiają także kółka. Stojak można wygodnie przewieźć na zaplecze lub ustawić w dowolnym miejscu sklepu. Zaletą stenderów sklepowych jest również łatwy montaż – bez problemu poradzi sobie z nim nawet niedoświadczony pracownik sklepu.

Sprzedajesz odzież, torebki, nakrycia głowy? Wybierz odpowiedni model stendera

Najpopularniejsze modele stenderów mają formę wykonanej ze stalowych rurek ramy, na której znajduje się umieszczona na wieszakach odzież. Warto dostosować wysokość stojaka do długości ubrań. W przypadku koszulek, koszul, krótkich spódnic wystarczą stendery o wysokości około 120 cm. Jeśli chcesz wyeksponować sukienki, długie spódnice lub spodnie, użyj do tego stendera o wysokości około 180 cm. Możesz wybrać także stendery sklepowe podwójne – dzięki temu wykorzystasz większą ilość dostępnej przestrzeni. Podwójny stender jest wyposażony w poprzeczki do wieszania towaru na dwóch wysokościach. Sprawdza się przede wszystkim jako miejsce do eksponowania bluzek, koszul, krótkich spódnic i sukienek. Wybierając stender do sklepu odzieżowego, zwróć uwagę także na to, czy Twoje produkty będą znajdowały się na odpowiedniej wysokości, tak aby klienci mogli je swobodnie przeglądać.

Czy wiesz, że stendery sklepowe możesz wykorzystać także w przypadku produktów innych niż odzież? Tego rodzaju stojaki doskonale nadają się do eksponowania drobnych przedmiotów, które mogłyby być słabo widoczne na półce: apaszek, szalików, biżuterii, pasków. Jeśli w Twoim sklepie znajdują się takie produkty, wybierz stender w formie karuzeli, czteroramienny lub z zawieszkami.

Podczas projektowania aranżacji sklepu warto wziąć pod uwagę stendery sklepowe z obrotową kratą. Być może znasz to rozwiązanie ze sklepów papierniczych, z elektroniką, biżuterią i ozdobami. Na stenderach kratach często umieszcza się pocztówki i kartki okolicznościowe, pamiątki i inne drobiazgi. Klienci mogą obracać stojak, dzięki czemu mają możliwość dokładnego zapoznania się z poszczególnymi produktami. Zastanawiasz się, czy taki stender sklepowy sprawdzi się również w przypadku bardzo małych przedmiotów? Oczka kraty są gęste i skutecznie chronią towar – nie musisz się obawiać, że podczas obracania stendera drobiazgi upadną na ziemię.

Szukasz sposobu na wyeksponowanie swoich produktów? Sprawdź ofertę stenderów sklepowych w Best Line!